Biblioteka Poezji

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie rozpoczyna nowy projekt z poezją w roli głównej.

Już wyjaśniamy na czym polega. A mianowicie, poeci znani chociażby ze spotkań w bibliotece, czytają swoje wiersze, które są do odsłuchania w Leszczyńskiej Bibliotece Cyfrowej. Można ich również posłuchać na Facebooku, dostęp jest w postach umieszczanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną

- Poeci ujawniają swoje głosy - mówi Andrzej Przewoźny, pomysłodawca projektu i zapewnia, że na potrzeby nagrania nie trzeba mieć specjalnego studia i urządzeń, wystarczy telefon komórkowy, którym również można nagrać głos.

Biblioteka poezji zainaugurowała wierszami Danki Sikorskiej, która je przeczytała.

- Mam także nagranie od Sabiny Klak, która poszła o krok dalej, bo kiedy ona czyta swoje wiersze, na gitarze akompaniuje jej syn, co jest dodatkową wartością nagrania - kontynuuje A. Przewoźny.

Projekt nie jest adresowany wyłącznie do poetów, którzy publikują swoje wiersze w tomikach czy mają okazję prezentować je na spotkaniach w bibliotece.

- Chcemy zachęcić osoby piszące wiersze do włączenia się w projekt. Może to właśnie dobra okazja, by odkryć swoją poezję dla szerszego odbioru. Jeśli ktoś chciałby to zrobić, zachęcam do kontaktu ze mną - dodaje A. Przewoźny.

Nagrania wierszy można przesyłać na adres mailowy promocjabiblioteka@gmail.com. A. Przewoźny zachęca także do kontaktu telefonicznego pod numerem 508 711 810. (tekst: Justyna Rutecka-Siadek)