Aktualności Dodano: 15 listopada 2021

Biblioteka Wspomnień i warsztaty kaligrafii

Data rozpoczęcia: 2021-11-29 16:00
Data zakonczenia: 2021-11-29 18:00

Biblioteka Wspomnień – oceń swoje skarby oraz biblioteczne warsztaty kaligrafii!

Zapraszamy serdecznie 29 listopada 2021 r., o godzinie 16:00 do Filii bibliotecznej nr 2 (Al. Jana Pawła II 14) wszystkich zainteresowanych swoimi pamiątkami! Jeśli chcecie zweryfikować pochodzenie skarbów, które macie w domu lub dowiedzieć się czy Wasze pamiątki posiadają wartość antykwaryczną – koniecznie odwiedźcie Filię nr 2! Wybitny leszczyński ekspert, regionalista i antykwariusz – Janusz Skrzypczak pomoże Wam dowiedzieć się ciekawych informacji na temat przedmiotów, które przechowujecie.

Jednocześnie odbywać się tam będą Biblioteczne Warsztaty Kaligrafii!
Kaligrafia jest sztuką starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Nauka kaligrafii ma kształtować charakter i uczyć cierpliwości. Przyjdź i naucz się z nami tej niesamowitej sztuki!

Działanie jest częścią projektu pn. "Blisko - Bliżej - Biblioteka!".

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.