Biblioteka dla dużego i małego

Cykliczna akcja czytelnicza zainicjowana w 2011 r., której celem jest zaprezentowanie różnym grupom odbiorców nowości książkowych, pomoc w sprawnym wyszukaniu literatury oraz pokazanie Biblioteki jako miejsca przyjaznego rodzinie. Prowadzona jest w Wypożyczalni dla  dzieci i młodzieży a jej uczestnikami są dzieci, a także rodzice, dziadkowie, osoby zawodowo zajmujące się wspieraniem rozwoju. Mają oni możliwość poznania ciekawych publikacji oraz zorientowania się w najnowszych trendach dotyczących literatury dziecięcej i młodzieżowej. Scenariusze poszczególnych edycji akcentują różne tematy przewodnie i problemy. Stałym punktem jest „Literacki Repertuar Malucha”, czyli przegląd nowości wydawniczych dla najmłodszych czytelników.