Aktualności Dodano: 28 Lutego 2024

DKK - pogadajmy o smokach!

Data rozpoczęcia: 2024-02-28
Data zakonczenia: 2024-02-28

Kochasz czytać i lubisz dzielić się wrażeniami z lektur, albo po prostu rozmawiać o życiu? Serdecznie zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki. Kolejne spotkanie w Bibliotece Ratuszowej w środę, 28 lutego, o godz. 16:30. Wstęp wolny!

Zapraszamy na ostatnią środę miesiąca na pyszną kawę i literackie pogaduchy o życiu i o.... smokach (sic!). O tak! Przyczynkiem do rozmowy będzie bowiem książka Jerzego Stuhra ,,Moje smoki na dobre i na złe’’. Książki można wypożyczyć w Bibliotece Ratuszowej. 

Tak rekomenduje ją wydawca: ,,Smoki mogą być złe, ale też dobre. Złe trzeba pokonać, z dobrymi można się zaprzyjaźnić. Ale, jak sam mówi: „smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba, zwłaszcza jeśli ma się na imię Jerzy“. Smoczej metafory Jerzy Stuhr używa do refleksji o swoim życiu. Ze smokami miał do czynienia nierzadko, a z tym najgroźniejszym – chorobą – postanowił walczyć bez pardonu.  

Właśnie skończyłem siedemdziesiąt lat. Przygotowuję się do starości. Wciąż mam wielką ochotę na życie, lecz teraz zmieniła mi się perspektywa. Świat zacząłem inaczej doświadczać. Zrywając kartkę z kalendarza, wiem, że czasu nie wyprzedzę. Muszę mu się podporządkować. Ale i tak uważam, że jest dla mnie łaskawy.Chyba mogę nawet powiedzieć, że jestem szczęściarzem. Tak, to będzie najlepsze podsumowanie opowieści o smokach mojego życia. Tych dobrych i tych złych. Pewnie złych było więcej na tym polega natura życia.

Lecz jako szczęściarz mogę zapewnić:

PROSZĘ PAŃSTWA, SMOKA POKONAĆ TRUDNO ALE STARAĆ SIĘ TRZEBA’’.

A więc pogadajmy o smokach! Pamiętajcie - 28 lutego, 16:30, Biblioteka Ratuszowa.