Aktualności Dodano: 18 października 2021

Julia Sawicka Quintet w Poezji Jazzu

Data rozpoczęcia: 2021-10-18

W ostatnią sobotę, 16 października, gościliśmy w Bibliotece Ratuszowej zespół Julia Sawicka Quintet. Było to kolejne muzyczne spotkanie w ramach projektu "Poezja Jazzu". Muzycy zaprezentowali materiał z albumu „Za sen mój chodzę na czereśnie”, który powstał z fascynacji poezją Tadeusza Nowaka (1930 – 1991). Większość utworów na płycie skomponowano do słów psalmów tego niezwykłego, a nieco zapomnianego dziś twórcy.

Zespół wystąpił w składzie:
Julia Sawicka- wokal
Hubert Radoszko - gitara
Jarosław Buczkowski- akordeon
Żenia Betliński - kontrabas
Mateusz Maniak - perkusja

Koncert jest częścią projektu pn. Poezja Jazzu dofinansowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.