Aktualności Dodano: 24 października 2021

ODWOŁANY - Koncert ZAK Acoustic Trio

Data rozpoczęcia: 2021-11-06 19:00
Data zakonczenia: 2021-11-06 20:30

Z przykrością informujemy, że koncert ZAK acoustic trio zostaje odwołany z powodu choroby jednego z artystów. Osoby, które zakupiły bilety zapraszamy po zwrot pieniędzy do Biblioteki Ratuszowej. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na koncert ZAK Acoustic Trio, który odbędzie się 6 listopada, o godz. 19:00 w Bibliotece Ratuszowej. Bluesowe emocje w klimatycznej atmosferze gwarantowane!

Bilety, z rezerwacją wyznaczonego miejsca, do nabycia w Bibliotece Ratuszowej, w cenie 20 zł.

ZAK Acoustic Trio powstało pierwotnie jako jednorazowy projekt na potrzeby 29-go festiwalu Blues Express. Muzycy grali ze sobą po raz pierwszy, jednak chemia i energia na scenie oraz bardzo dobre reakcje publiczności sprawiły, że postanowili kontynuować tę współpracę.

Zespół wykonuje głównie dobrze znane standardy z repertuaru Erica Claptona, Johna Meyera czy Neila Younga, które interpretują na swój własny sposób za pomocą dialogu dwóch gitar akustycznych podkreślonych pazurem instrumentów perkusyjnych.

Zespół tworzą: Kuba Andrzejewski (wokal, gitara) – jeden z najzdolniejszych polskich bluesmanów młodego pokolenia, lider bydgoskiego zespołu Pokój nr 3. Występował m. in. z takimi artystami jak: Michał Kielak, Jerzy Styczyński czy Sebastian Riedel i Cree. Maciej Zdanowicz (gitara), to jeden z najlepszych i zarazem najmniej znanych szerokiej publiczności gitarzysta w Polsce, od lat związany z Poznaniem. Występował m.in. z Hot Water, a na co dzień związany jest z zespołem Glasspop. Całość dopełnia Andrzej Kownacki na instrumentach perkusyjnych, znany ze współpracy m.in. ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, Magdą Piskorczyk czy Janem Gałachem.