Aktualności Dodano: 17 stycznia 2022

„Wolność jest drogą do realizacji marzeń”

Data rozpoczęcia: 2022-01-28 18:00
Data zakonczenia: 2022-01-28 19:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Gumiennym pt. „Wolność jest drogą do realizacji marzeń”. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia 2022 r., o godz. 18:00 w Bibliotece Ratuszowej. Podczas spotkania autor opowie o swojej ostatniej książce pt. "Głos suwerena" oraz o kolejnej powstającej publikacji.

O autorze:
Urodziłem się 26 października 1949 roku w Poznaniu jako, jeden z sześciorga dzieci Władysławy i Ignacego Gumiennych. Ojciec po powrocie z wojny, podczas której został inwalidą i trafił do niewoli, pracował jako urzędnik w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Mama zajmowała się prowadzeniem domu i naszym wychowaniem.

Bliski kontakt z Ojcem, zasłużonym i odznaczonym bohaterem wojennym, zapoczątkował moją pasję do zgłębiania historii.

Przez lata młodości, mieszkałem, uczyłem się i po zakończeniu technikum budowlanego, zacząłem pracę zawodową w Poznaniu. W tym czasie poznałem i ożeniłem się z moją ukochaną żoną Aleksandrą, z którą mamy pięcioro Dzieci. W roku 1976, w związku z awansem i rozwojem mojej kariery zawodowej, przeprowadziliśmy się do Śremu, gdzie mieszkaliśmy szczęśliwie do 1988 roku. W międzyczasie ścieżki zawodowe przywiodły mnie do Leszna. Pracowałem w Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji jako Inspektor Nadzoru. Przez te lata nabrałem doświadczenia nie tylko w sferze zawodowej, ale również społecznej.

Zarządzałem zespołami ludzkimi, współpracowałem, tworzyłem i realizowałem wiele projektów. W roku 1993 otworzyłem prywatne przedsiębiorstwo, które z powodzeniem prowadziłem przez wiele kolejnych lat, nie tylko w Polsce, bo osiemnaście lat byliśmy również na rynkach europejskich. Przez moje zamiłowanie do rozwoju, nie tylko osobistego, ale również w kontekście technologii, w wymiarze rodzinnym i społecznym, prowadziłem jeszcze wiele projektów zawodowych, często wraz z moimi dorosłymi już Dziećmi, ale również brałem czynny udział w akcjach charytatywnych i społeczno-politycznych. Dobro człowieka, było i jest impulsem do podejmowanych przez mnie działań.

Od dziewięciu lat systematycznie i intensywnie współpracuję z Urzędem miasta Leszna, angażując się w sprawy miasta. Jestem założycielem Klubu Myśli Patriotycznej “Słowiańska”, w ramach którego zapraszałem wielu znamienitych gości, na spotkania z młodzieżą szkolną i mieszkańcami miasta. Uczestniczyłem w realizacji powstania pomnika Żołnierzy Wyklętych. W 2017 roku, zostałem Członkiem Nadzwyczajnym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Po zgłębieniu wiedzy na temat działalności Armii Krajowej w rejonie Leszna, moim marzeniem było powstanie pomnika przypominającego te mało znane fakty budujące szacunek do historii w kolejnych pokoleniach naszego regionu. Przy współpracy z wieloma ludźmi dobrej woli to mianowicie udało się zrealizować.

Jestem dumny ze swojego pochodzenia i chciałbym tym zarażać innych. Niech znajomość historii prowadzi nas ku lepszej przyszłości.

Andrzej Gumienny

 

Liczba miejsc ograniczona. Do limitów nie wliczamy osób zaszczepionych pełną dawką szczepionki przeciw COVID-19.