Aktualności Dodano: 03 Listopada 2021

Spotkanie dla dzieci - Grzegorz Kasdepke

Data rozpoczęcia: 2021-11-03 17:00
Data zakonczenia: 2021-11-03 19:00

Zapraszamy naszych najmłodszych Czytelników na spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Grzegorzem Kasdepke, które odbędzie się w środę, 3 listopada 2021, o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej.

 

Grzegorz Kasdepke jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych.

Kasdepke posiada rzadki i cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Dzieci najbardziej znają go jako autora serii opowiadań o prześmiesznym detektywie Pozytywce. Gdyby zapytać o najpoczytniejszego współczesnego twórcę literatury dziecięcej, odpowiedź najpewniej brzmiałyby właśnie “Grzegorz Kasdepke” - książki jego autorstwa niemal bez wyjątku osiągały statusy bestsellerów, ukazując się w takich wydawnictwach jak Nasza Księgarnia, Egmont, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora  czy Muza.

Grzegorz Kasdepke jest laureatem licznych nagród literackich i dziennikarskich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

 

Spotkaniu towarzyszy symultaniczne tłumaczenie na język migowy przez Ewę Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON.

Spotkanie jest częścią zadania pn. Sprawa dla Czytelnika, dofinansowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.