Aktualności Dodano: 14 kwietnia 2022

Uczciliśmy pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej

Data rozpoczęcia: 2022-04-14

Z okazji przypadającego 13 kwietnia 2022 r. Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej przygotowała wystawę pt. „Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit”.

Wystawa składająca się z 15 plansz została przygotowana w taki sposób, aby pokazać odbiorcy okoliczności mordu, wskazać jego pomysłodawców, sposób oraz miejsca dokonywania masowych zabójstw. Zawierała m.in. portrety katów oraz głosy zamordowanych, przy których znaleziono pamiętniki i listy. Jej nowoczesna forma pełna grafik i zdjęć ułatwiała zwiedzającym przyswajanie i porządkowanie informacji o morderstwach na Wschodzie.

Wystawa była włączona w miejski program obchodów rocznicy. W Bibliotece Ratuszowej, w której była umiejscowiona, gościliśmy m.in. delegacje urzędów administracji publicznej, a także przedstawiciela Stowarzyszenia Rodzina Katyńska. Serdecznie dziękujemy za przybycie.