Aktualności Dodano: 22 września 2021

Wojciech Jagielski w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2021-09-22

Wojciech Jagielski - dziennikarz, pisarz i reporter - był gościem Biblioteki Ratuszowej we wtorek, 21 września 2021 r. Podczas spotkania, w ramach projektu pn. Sprawa dla Czytelnika, dziennikarz opowiedział o swojej pracy, o sytuacji w Afganistanie i życiu reportera. Spotkanie poprowadził Robert Lewandowski - dziennikarz, komentator, redaktor naczelny Panoramy Leszczyńskiej.

Spotkaniu towarzyszyła obecność symultanicznej tłumaczki języka migowego - Ewy Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON.

Wojciech Jagielski - dziennikarz, reporter, pisarz, współpracujący z PAP 1986-91, Gazetą Wyborczą 1991-2012, PAP 2012-2017. Obecnie związany z Tygodnikiem Powszechnym.
Jako dziennikarz specjalizuje się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej.
Laureat wielu nagród dziennikarskich i literackich.

Bibliografia:

• Dobre miejsce do umierania (Wydawnictwo Historia i Sztuka, 1994),
  • Modlitwa o deszcz (W.A.B., 2002),
  • Wieże z kamienia (W.A.B., 2004),
  • Nocni wędrowcy (W.A.B., 2009),
  • Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli (Znak, 2013),
  • Wypalanie traw (Znak, 2012),
  • Wszystkie wojny Lary (Znak, 2015),
  • Na wschód od zachodu (Znak, 2018),
  • Strona świata (Znak, 2020).

Spotkanie jest częścią zadania pn. Sprawa dla Czytelnika, dofinansowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.