O projekcie

Projekt literacki Między Wierszami został stworzony po to, by przybliżać literaturę ambitną, by pokazywać, że literatura polska jest faktycznie literaturą piękną, że warto po nią sięgać. Podczas spotkań będziemy rozmawiać o mniej znanych utworach, starać się odświeżać sylwetki pisarzy, pokazywać jak zazębia się ich twórczość z biografią i jak te dwie rzeczy wzajemnie na siebie wpływają. Także jak bardzo istotna jest znajomość biografii autora w kontekście interpretacji jego twórczości.

Hasło tegorocznej edycji projektu literackiego Między Wierszami brzmi: Teraz Kobiety! Nawiązuje ono do jednej z patronek roku 2022 – Marii Konopnickiej – to właśnie jej sylwetka stała się motywem przewodnim cyklu. W tej edycji bohaterkami spotkań są kobiety literatury, pisarki, osobowości nieprzeciętne. Feministki, emancypantki, przede wszystkim osoby wykraczające poza ramy konwenansów społecznych, obyczajowych. Kobiety genialne, fascynujące i magnetyzujące.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego