Aktualności Dodano: 28 maja 2024

Bądź bohaterem w swoim domu - czytaj!

Data rozpoczęcia: 2024-05-28
Data zakonczenia:

Jutro, 29 czerwca, uroczyście inaugurujemy w Leszczyńskiej Galerii Książki akcję ,,Tata Też Czyta!’’ promującą wśród mężczyzn czytanie dzieciom. To najlepsze, co możecie zrobić dla rozwoju, szczęścia i sukcesu dziś, i w dorosłym życiu dzieci.  

,,Tato, wuju, dziadku, Trenerze! Masz super moc, o której być może nie wiesz. Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem. Ważnym źródłem postaw, zachowań i nawyków. Także, a może przede wszystkim, czytelniczych. Czytaj więc z dzieckiem! Czytanie ma moc budowania relacji. Czytać na głos dziecku można nawet, kiedy jest w brzuchu matki. To świetny sposób na oswojenie go z głosem opiekuna. Odkryj moc książek i swoją własną!’’

 - apelują organizatorzy kampanii - czyli Fundacja Powszechnego Czytania, a my razem z nimi. 

 Czy wiecie, że regularne czytanie to dla dziecka fundament szczęścia i pewności siebie? Że czytając dziecku codziennie i rozmawiając o tym, o czym czytacie budujecie bezcenną więź z dzieckiem, dajecie szansę na stabilność emocjonalną, lepsze relacje z dziećmi, bogate słownictwo, łatwość uczenia się? 

Badania naukowe dowodzą, że w cyfrowym świecie większe szanse na sukces mają ci, którzy sięgają po tradycyjne książki i mają lepszy kontakt z innymi ludźmi.  Jeśli więc chcecie dla swoich dzieci, wnuków, bratanków i siostrzeńców lub rodzeństwa tego, co najlpesze - zamiast włączać bajkę, czytajcie ją. 

Serdecznie zapraszamy po jeden z kilkudziesięciu tytułów z akcji ,,Tata Też Czyta’’. W zasobach MBP Leszno są  - od kilku dni. Co jedna, to piękniejsza… Każda dobra na pierwszą, lub trzysta trzydziestą trzecią książkę czytaną ważnemu dla Was dziecku 

Jutro, w środę - 29 maja - akcję ,,Tata Też Czyta’’ inaugurujemy uroczyście wraz otwarciem nowej dekoracji w Wypożyczalni dla dzieci. 

Czytać będą goście specjalni: Jakub Urbaniak (@podziaranytata) i Filip Wybieralski. 

Będą też warsztaty  - “Czy Księżyc jest z sera, czyli niezwykła wyprawa Armstronga”, a nawet energetyczny koncert zespołu wokalnego Semplicze. 

Zapraszamy po książki i emocje:). Wypożyczalnia czynna jest od 9:00, a start Kosmicznej przygody - o 16:00. Do tej rakiety zapraszamy całe rodziny! Do zobaczenia! 

(Al)