Aktualności Dodano: 07 Kwietnia 2024

DZYŃ, DZYŃ! SZKOŁA BLUESA Z CHUCEM FRAZIEREM!

Data rozpoczęcia: 2024-04-07
Data zakonczenia: 2024-04-07

Jak zostać wielkim muzykiem? - Practice, practice, practice! - przekonuje z uśmiechem Chuc Frazier, bluesman z Chicago. Zapraszamy muzyków i pasjonatów do Szkoły Bluesa z Chucem Frazierem! Zajęcia w każdą 1. i 3. niedzielę miesiąca w Wypożyczalni dla młodzieży Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25). Wstęp wolny!

 To jedyna taka szkoła w okolicy. W arkana muzyki wywodzącej się z afroamerykańskiego folkloru wprowadza Teksańczyk z urodzenia - Chuc Frazier. Sam na gitarze gra od dziecka i już jako nastolatek koncertował w rodzinnym Chicago. Wychował się tuż obok największych sław bluesowej sceny. 

- Gdy miałem piętnaście lat wszedłem do klubu, w którym grał BB [King] i… straciłem oddech… To było niesamowite… Widziałem go jeszcze potem osiem razy… Jedne z piękniejszych przeżyć! - opowiadał na pierwszej lekcji 21 stycznia.

Przełomowym momentem w karierze Chuca była współpraca z zespołem gitarzysty Sonny Sharrocka, z którym po raz pierwszy wyjechał w trasę koncertową po Europie. Na dorobek muzyczny Chuca Fraziera składa się kilka autorskich płyt, a także ponad 30 projektów, w których udzielał się jako muzyk sesyjny, nie mówiąc już o setkach koncertów po obu stronach Oceanu. Chuc od kilku lat związany jest z Lesznem i wielokrotnie koncertował w Bibliotece Ratuszowej. Z ogniem. Jego repertuar koncertowy zawsze przepełnia niesamowita energia, szczerość i znakomity kontakt z publicznością. 

- Ważne jest, by grać i by grać od serca, bo blues jest jak bicie serca. Ma jego rytm… Blues, to muzyka prawdy - mówił między innymi na ostatnich zajęciach. .

Szkołę otwieramy w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca punkt 15:00. Najbliższe spotkania więc: 

7 i 21 kwietnia

Czekają nas barwne opowieści o historii tej muzyki, świetne momenty z gitarą i śpiewem Chuca Fraziera, wspólne granie, warsztaty i słuchanie mistrzów. Po prostu uczta muzyczna z szansą na regularną naukę i dobrą zabawę. Zajęcia w języku angielskim (podstawowa znajomość wystarczy). 

Koniecznie zabierzcie instrumenty! Czas zagrać bluesa!