Aktualności Dodano: 14 Marca 2024

Gala Rozdania Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Leszna

Data rozpoczęcia: 2024-03-14

Wczoraj (tj. 14 marca) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka odbyło się Gala Rozdania Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Leszna. O godzinie 16:00 w Sali audiowizualnej zebrali się leszczyńscy przedsiębiorcy ze zniecierpliwieniem oczekując wyników konkursu.

Wydarzenie rozpoczęła Izabela Wojciechowska- Naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Leszna witając gości i zapowiadając pierwsza część wydarzenia, czyli koncert Christiny Sax Noize. Muzyczka oczarowała przybyłych swoją przepiękną grą na saksofonie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, której talent doceniono dosłownie na całym świecie. Koncertowała podczas tournee w Chinach, Tajlandii, Albanii i wielu innych.

Następnie przeszliśmy do wykładu prezydenta Miasta Leszna - Łukasza Borowiaka. Miło zaskoczyły nas projekty, które zostaną zrealizowane w Lesznie i dostały dofinansowanie z Unii Europejskiej. Między innymi możemy się spodziewać: zakupu 7 autobusów elektrycznych do użytku przez PKS, powiększenie parkingu na ul. gen. Józefa Kustronia, budowy i przebudowy ulic Energetyków i Projektantów, przebudowy i rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie, stworzenie III strefy aktywności gospodarczej w Lesznie na terenach Zaborowa, zagospodarowanie wielu terenów zielonych, w tym terenu przy ulicy ks. A. Kordeckiego i alejach Jana Pawła II.

Kolejna częścią wydarzenia były wykłady r.pr. Bartłomieja Przyniczka, r.pr. Karoliny Koniecznej i dr Moniki Muchy. Wszystkie prelekcje dotyczyły tematu Fundacji Rodzinnej, sposobu jej założenia, prowadzenia i korzyści wypływających z posiadania takiego sposobu zarządzania swoim majątkiem.

Po tym nadszedł czas na wręczenie tak długo oczekiwanych nagród. Pierwsza statuetkę w kategorii „Biznes społecznie odpowiedzialny” otrzymało przedsiębiorstwo C&C Partners. Drugą nagrodę w kategorii „Biznes z tradycjami” otrzymała firma Spinko. Trzecie wyróżnienie w kategorii Firmy Roku otrzymał biznes VMI Poland Sp. z o.o. W tym roku jury wybrało również czwartą firmę, która otrzymała wyróżnienie, a była to firma AL-GRAW Łukasz Woziński za trzypokoleniową działalność.

- Dzisiaj chcemy Wam wszystkim, zgromadzonym tutaj, podziękować za zaangażowanie na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego naszego miasta. Bez waszej pracy, wysiłku, a także konsekwencji w prowadzeniu działalności, czy to dużego biznesu, czy to małego rzemiosła. Bez Was nasz rozwój, naszego miasta, nie był by możliwy. I za to Wam dziękujemy. – mówiła Izabela Wojciechowska, Naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Leszna

Julia Józefiak