Aktualności Dodano: 19 sierpnia 2022

Kiszone ogórki, żużel albo babka

Data rozpoczęcia: 2022-08-19
Data zakonczenia:

Wiek dojrzały był tematem przewodnim naszego kolejnego spotkania z cyklu "Lato z Bajkowozem". W piątek, 19 sierpnia 2022 roku, zawitaliśmy na skwer przy Bibliotece Zamenhofa w Lesznie.

Cieszymy się, że mimo towarzyszących nam upałów ciągle jesteście z biblioteką, i że nieustannie przychodzicie na kolejne odsłony bajkowozowych spotkań organizowanych w plenerze. W piątek zajęcia poprowadziła Karolina Anna Pawłowska, która przygotowała cykl zabaw i zagadek związanych z wiekiem dojrzałym.

Dzieci zastanawiały się nad swoimi przodkami, a prowadząca opowiadała im, że każdy z nas, mimo że dziś jest mały, będzie kiedyś stary. Niejeden mały uczestnik piątkowych zajęć próbował przemyśleć, co będzie robił mając za sobą wiele lat życia. Niektórzy zgodnie odpowiadali, że zaczną przygotowywać kiszone ogórki, oglądać żużel albo piec babkę.

Jak zwykle było dużo uśmiechu i same pozytywne emocje. W piątek odwiedziło nas łącznie 15 dorosłych i 26 dzieci.

Więcej o Bajkowozie przeczytasz tutaj. 24 sierpnia na "Lato z Bajkowozem" zapraszamy na al. 21 Października przy "Kwadracie", a 26 sierpnia - na zielony teren przy Bibliotece Dwójka.

Zajęcia z użyciem Bajkowozu prowadzimy dzięki uprzejmości Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Fundacji Serdecznik.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Domagała