Aktualności Dodano: 20 czerwca 2024

Kobieta w Watykanie

Data rozpoczęcia: 2024-06-29 15:00
Data zakonczenia: 2024-06-29

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza na sobotę, 29 czerwca, na pierwsze spotkanie w ramach projektu: Dzień Dobry, Książka! Naszym gościem będzie Magdalena Wolińska-Riedi, dziennikarka, korespondentka z Włoch i autorka książek: ,,Kobieta w Watykanie'',  „Zdarzyło się w Watykanie” i ,,Mój Rzym''. Zaczynamy o godz. 15:00. Wstęp wolny. 

Jesteście głodni ciekawostek o życiu w jednym z najbardziej niezwykłych krajów świata? To spotkanie właśnie dla Was. Zapraszamy do Leszczyńskiej Galerii Ksiązki. 

,,Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie dwadzieścia lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki. Tłumaczy, jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna. Jak wygląda watykański paszport, ile cel ma tamtejsze więzienie i czy dzieci mogą zapraszać kolegów i robić w watykańskim mieszkaniu imprezy?

Watykan to nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież’’- tak książkę ,,Kobieta w Watykanie’’ opisuje jej wydawca. .

Magdalena Wolińska-Riedi jest dziennikarką. Od 2014 roku pracuje jako korespondentka Telewizji Polskiej we Włoszech. Prywatnie jest żoną oficera Gwardii Szwajcarskiej. Jest autorką dwóch książek z reportażami: ,,Kobieta w Watykanie’’,  „Zdarzyło się w Watykanie” i osobistego przewodnika  - ,,Mój Rzym''. Spotkanie z nią poprowadzi pisarz Michał Wierzba. Będzie można na nim kupić książki reportażystki. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.