Aktualności Dodano: 08 grudnia 2023

Parami z kartami o puchary

Data rozpoczęcia: 2023-12-08
Data zakonczenia:

Turniej brydżowy w Leszczyńskiej Galerii Książki? A i owszem! Kilkudziesięciu miłośników karcianych pojedynków z sekcji brydżowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie starło się ze sobą raptem tydzień temu. Wczoraj, 7 grudnia, odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych strategów. 

Turniej wygrała para z numerem 1 (sic!): Roman Biskupski i Andrzej Zielony. Drugie miejsce zajęły: Czesława Cetera i Krystyna Zielińska, a trzecie Loretta Pieczyńska i Ryszard Bromek. Tuż za podium (zabrakło im  mniej niż 1 %) znaleźli się: Beata Kapała i Stanisław Wojciechowski, a piąte miejsce przypadło w udziale dwóm paniom Kazimierom - Galon i Wierzbińskiej. Po dekoracji brydżyści nie mieli nawet czasu świętować swoich sukcesów, bo stoliki były już przygotowane do kolejnych rozgrywek. Już kilka minut później wszyscy siedzieli w skupieniu przy stolikach. Pięknie jest na nich popatrzeć. 

Sekcja brydża UTW  spotyka się w Leszczyńskiej Galerii Książki od wielu miesięcy. Zawsze w czwartki. Czasem można ich zobaczyć w Salonie Maciejewskich i niezwykle im ten salonowy anturaż pasuje, a najczęściej na drugim piętrze LGK, gdzie wygodniej rozłożyć się tak wielu graczom. Czy ktoś jeszcze pamięta, że brydż wywodzi się z wista, często przywoływanego w literaturze? Na pewno grywał w niego Tomasz Łęcki, ojciec Izabeli z ,,Lalki’’ Bolesława Prusa i niewątpliwie przy wistowym stoliku stracił sporą część swego niebotycznego majątku. Zapraszamy po książkę. Warto sięgnąć po klasykę po latach. Czyta się ją zupełnie inaczej… Dla wyjaśnienia - nasi salonowi gracze nie ścierają się w kartach o włości rodowe, ale dla czystej frajdy z logicznej rozgrywki. Pięknie… 

Alicja Muenzberg-Czubała