Aktualności Dodano: 17 listopada 2023

Setki wydawniczych nowalijek w Bibliotece!

Data rozpoczęcia: 2023-11-17
Data zakonczenia:

Z radością obwieszczamy, że każdego dnia w Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25) otwieramy przesyłki z nowymi książkami! Mamy setki nowości dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. W sam raz na jesienne wieczory.

 Część nowości już pojechała do bibliotecznych filii, część czeka na opracowanie, część znajduje się w naszym warsztacie, w którym owijamy je w folie, by dłużej służyły naszym czytelnikom, a część nie może się już doczekać czytelników na półkach Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25). Tylko niewielką część zdołaliśmy sfotografować. 

Dla najmłodszych takie smaczki jak: ,,Dlaczego konie nie bekają?’’, ,,Przesuń się jeleniu’’, cudny klasyk świąteczny, czyli ,,Dziadek do orzechów’’ czy pachnący nowością ,,Reksio - wielka księga przygód’’. Dla tych, co chcą zarazić się pasją czytania - seria zabawnych i wciągających komiksów z Kaczorem Donaldem. Kilkuletni miłośnicy kryminałów, czy jesteście gotowi na nowe zagadki? Przygotowujemy dla was kolejne śledztwa z serii o Lassem i Mai. Są też:  ,,Jadzia Pętelka’’ i ,,Najfutbolniejsi’’. Nastolatków informujemy, że będziemy mieli ponad trzydzieści nowych tomów z czterech serii mangi, a także takie tytuły jak: ,,Moc miłości’’, ,,Hydropolis’’,,,Cykl wiecznego cesarza’’, seria Scholomance i najnowsze horrory.

Dla tych, co mają nieco więcej lat - też mamy garść spełnionych, literackich marzeń. Dla miłośników fantazy: ,,Fourth Wing’’ Rebecci Yarros, najnowsze wydania ,,Ballad Beleriandu’’ i dwie ,,Księgi zaginionych opowieści’’. Dla tych, co wolą literaturę bliższą życiu: ,,Nigdy nie byłaś żydówką’’ Anny Bikont, książka o Annie Politkowskiej napisana przez jej córkę Vierę albo książkowy autoportret Pedro Almodovara ,,Ostatni sen’’. Jeśli już czytaliście ,,Chłopki’’, czas najnowsze - ,,Ziemianki’’( - Marta Strzelecka)!.  Do tego mamy nagrodzoną Bookerem ,,Powieść naturalną’’ Georgija Gospodinowa i ,,Raj’’ - Abdulrazaka Gurnaha, który w 2021 zdobył Nobla.

Kto marzy o podróżach - ,,Tokio. Opowieści Dolnego Miasta’’ , ,,Słowacja’’ Łukasza Grzesiczaka czy ,,Smaran. Kolory Indii’’ Magdaleny Stępień. Dla Tych, co wolą coś lżejszego - Joanna Chmielewska ,,Słońce w kieszeni’’, a dla tych, co już chcą zanurzyć się w atmosferze Bożego Narodzenia - ,,Opowieści Wigilijne’’ - Marzeny Rogalskiej.

Frapują kogoś sławni ludzie? Zapraszamy po: ,,Harry. Książę niepokorny’’, autobiografię Britney Spears, czy smakowitą Katarzynę Nosowską ze swoją ,,Nie mylić z miłością’’. 

Możemy tak zapraszać godzinami. Może lepiej po prostu spotkajmy się w Bibliotece? 

 

Alicja Muenzberg-Czubała 

Książki kupiono między innymi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.