Aktualności Dodano: 26 sierpnia 2022

W bajkowym świecie przyjaźni

Data rozpoczęcia: 2022-08-26
Data zakonczenia:

Na piatkowych zajęciach z Bajkowozem panowała wyjątkowo przyjacielska atmosfera. Dzieci niecierpliwie wyczekiwały kolejnych zadań, zagadek i pytań od Ducha Bajkowozu, który i tym razem nie zawiódł.

 

Na zielonym terenie Biblioteki Dwójka dzieci wygodnie rozsiadły się w cieniu drzewa. Zajęcia, jak zawsze, rozpoczęły się od wejścia do magicznego świata Bajkowozu przez specjalny portal. Na początku przeczytaliśy książkę Co to za smutna mina? (Gehin Elis, Duisit Bernard), która zainspirowała nas do wspólnego strojenia min i wzajemnego rozśmieszania się. Następnie Duch Bajkowozu dał nam zadanie - trzeba było zmierzyć książkę o Pikotku i Tajemniczym Koszyku, by przekonać się, która jest dłuższa, a która bardziej wytrzymała na zniszczenia. Nie udało się nam jednak rozstrzygnąć, która jest lepsza, bo pojęcie to okazało się całkiem kłopotliwe... Bez problemu za to mówilismy sobie miłe rzeczy, a każda z tych miłych rzeczy wypełniała powietrzem ogromne serce.


W zabawie wzięło udział 13 dzieci, którym towarzyszyło 7 osób dorosłych. Na kolejne zajęcia zapraszamy 31 sierpnia na Rynek Zaborowski.

Więcej o Bajkowozie przeczytasz tutaj.