Aktualności Dodano: 21 Kwietnia 2023

Warsztaty komputerowe

Data rozpoczęcia: 2023-04-21
Data zakonczenia:

12 kwietnia w Pracowni Digitalizacji Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25) odbyły się kolejne zajęcia trenujące kompetencje cyfrowe wśród seniorówWarsztaty realizaowane są w ramach projektu pn. "Powiększenie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej z digitalizacją czasopism i materiałów regionalnych i sportowych".

Zajęcia w LGK odbywają się od początku roku. Uczestniczy w nich każdorazowo około 15 studentów, a w rolę wykładowcy wciela się bibliotekarz Andrzej Przewoźny. Spotykali się raz w tygodniu. 

- To nie nowicjusze. Przed pandemią byli już w sekcji grafiki komputerowej i bardzo chcieli wrócić do nauki. Znając możliwości starszych osób, wiedziałem, że zapowiada się ciekawa przygoda, ale i tak udaje im się mnie ciągle pozytywnie zaskakiwać - chwali Przewoźny.  

Seniorzy przychodzą na zajęcia z własnymi laptopami i wszelkie działania prowadzą tylko i wyłącznie na bezpłatnych programach. A działali sporo: składali gazety, montowali filmy, projektowali kartki, kalendarze i plakaty. Na ostatnich zajęciach uczyli się wysyłać duże katalogi zdjęć. Z sukcesem. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Alicja Muenzberg-Czubała