Aktualności Dodano: 06 lipca 2022

Ruszyło plenerowe "Lato z Bajkowozem". Sprawdź, gdzie nas spotkasz

Data rozpoczęcia: 2022-07-08
Data zakonczenia:

Był czas na książkę, magiczne zabawy i zagadki. Po raz pierwszy w tym roku wyjechaliśmy w teren z Bajkowozem, czyli małą biblioteką na kółkach. Odwiedziliśmy z nią leszczyńskie Zatorze, ale to dopiero początek naszej miejskiej trasy. Zabawa była przednia.

Bajkowóz jest najnowszą propozycją oferowaną najmłodszym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. S. Grochowiaka w Lesznie przy współudziale Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. Nazwa "bajkowóz" brzmi tajemniczo i tak właśnie ma być. Nie powiemy, co znajduje się w poszczególnych pudłach ukrytych w dwóch domkach na kółkach. Trzeba sprawdzić to samodzielnie.

Jako pierwsze taką okazję miały dzieci, które pojawiły się w środę, 6 lipca, o godz. 11:00 na placu zabaw "Rojberkowo" u zbiegu ulic Stanisława Wyspiańskiego i Św. Franciszka z Asyżu na leszczyńskim Zatorzu. Nasza animatorka, pani Ewa, wprowadziła najmłodszych w tajemniczy świat książki, posługując się przy tym różnymi rekwizytami. Dzieci z zaciekawieniem zaglądały do małych szufladek i chętnie brały udział w rozwiązywaniu zagadek. Wprawdzie najmłodszy obserwator zabaw miał dopiero 2 miesiące i niewiele będzie z nich pamiętał, ale i tak było fajnie. Aktywny udział w zajęciach wzięły udział dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Na Zatorzu odwiedziło nas prawie 90 osób, w tym grupy z Przedszkola Miejskiego nr 3. Następnym razem będzie równie przyjemnie. Pamiętajcie - wychodzimy z domu pod opieką rodziców lub dziadków, odkładamy smartfony i zamykamy się na godzinę w świecie bajek. Już 13 lipca, jeśli będzie pogoda, pojawimy się w rejonie Biblioteki Gronowo. Będziemy tam od godz. 11:00. Czekajcie na nas, bo warto.

Tekst i zdjęcia:
Łukasz Domagała